Поширені матеріали і кольори меблів

Зупинимося на затребуваних серед покупців кольорах. Теплий світло-кремовий відтінок створять меблі з ясена. Жовто-золотистим кольором, що наповнює теплом, подарує сосна. Меблі з бука відрізняються світло-бежевою палітрою з вираженим рожевим відтінком. Імітацію кори фундука (коричневий тон) забезпечить дуб. Для любителів класики в темно-коричневих тонах підійдуть меблі з горіха.

Пам'ятайте, що меблі в темних тонах створюють елегантність, поєднуються з суворою консервативністю.

Меблі в темних тонах

Світлі відтінки освіжають житло, вселяють оптимізм, життєрадісність, відчуття радості і свята. Меблі білого кольору зроблять кімнату аристократичною і витонченою. Чорний колір - ефектний і презентабельний, але трохи похмурий.

Меблі білого кольору

Вплив кольору меблів на емоційний фон людини

Вдале поєднання кольорів меблів забезпечить затишок в домі, прекрасний настрій, бадьорість, допоможе повноцінно відпочити після роботи та у вихідні дні. Не знання особливостей застосування кольорів призводить до емоційної напруги, пригніченості, депресивного стану. Купуючи меблі зверніть увагу на насиченість тону, яскравість, гармонійне поєднання контрастних відтінків.

Вибір кольору індивідуальний. Люди по-різному сприймають кольори. Один підвищує активність, а інший, навпаки, знижує. Теплі відтінки дозволяють відчувати тепло, спокій, а холодні (темні) викликають відчуття холоду і занепокоєння. Деякі кольори діють на психіку збудливо (наприклад, червоний, помаранчевий), збільшують працездатність, стимулюють інтелектуальну діяльність.

Гра кольором

За допомогою різних відтінків можна візуально змінити розміри предметів в просторі. Експериментуйте з фоном. Меблі світлого кольору на темному тлі будуть виглядати масштабніше, а темні – краще поставити на світлому тлі, щоб зменшити їх розміри. Перш ніж встановити меблі, подбайте про освітлення. Якщо кімната темна, теплі кольори компенсують нестачу світла (наприклад, бежевий). Але в цьому можуть бути суттєві мінуси. Такі колірні рішення посилюють відчуття тісноти.

Для світлої кімнати сміливо купуйте темні відтінки. Яскраві відтінки меблів створюють труднощі в оформленні інтер'єру, їх іноді складно поєднувати з іншими кольорами. Контрастність кольору оживляє приміщення, але не захоплюйтеся різкими відтінками, що кидаються в очі. Подбайте про яскраві композиції в тон основному кольору, щоб не зіпсувати його зовнішній вигляд.

Яскраві відтінки меблів

Згодом меблі зношуються, втрачають зовнішній вигляд і їх хочеться замінити модними і сучасними. Такі меблі можна викинути, просто пофарбувати або придбати готові перефарбовані вироби будь-якого  вподобаного кольору. Перевага виробів з ЛДСП - можливість фарбування в різні кольори.

Які кольори меблів зцілюють і створюють душевний комфорт

Меблі білого кольору наповнять вас відчуттям свободи, надихнуть на звершення, допоможуть повірити в себе і свої сили. Але не зловживайте білим кольором. Його наявність в кімнаті також гармонізує функцію ендокринної системи.

Чорний колір меблів притягує, але в той же час від нього віє загадковістю, відчуттям наближення смерті і поглинаючої депресії. Розбавляйте такий колір яскравими відтінками, щоб внести в будинок дух життя.

Червоно-коричневому кольору меблів віддають перевагу впевнені й активні люди. Але якщо цього кольору в кімнаті забагато, може наступити перевтома і виснаження. Меблі темно-коричневого кольору підійдуть для людей, які бажають знайти душевний спокій, відпочити, позбутися від тривоги і хвилювань. Такі люди, як правило, мають проблеми зі здоров'ям. Цей колір також підійде для меблів в офіс (символізує стабільність в справах і зростання прибутків).

Купуйте меблі, коли вже оформили колір стін, стелі та підлоги. Для цього використовуйте близькі за кольором відтінки. Підбирайте двері на тон світліше стін або схожі на колір стелі. Якщо ви любите контрастні і яскраві кольори - купуйте гардини, подушки, сувеніри, а меблі нехай будуть світлих відтінків, а не темних.

Глянцева або матова поверхня забезпечить природну витонченість

Для робочого кабінету підійдуть кольори, не подразнюючі око. Глянцева або матова поверхня забезпечить природну витонченість і бездоганний зовнішній вигляд будь-яких меблів, наприклад, письмового (комп'ютерного) столу або комода в спальню.

А як ви обираєте колір меблів? Розкажіть в коментарях.